faicon

قطعات یدکی

قطعات یدکی آترونیک کیش

Spare Parts Control Valve

قطعات یدکی تولیدی شرکت آترونیک شامل تعداد متنوعی از قطعات مورد استفاده در تجهیزات دوار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. ساخت قطعـــات به روش مهندسی معکـوس انجــام می گردد، با مشخص نمودن مواد به کار رفته در قطعه و ابعاد برداری با ابزارهای مدرن، نقشه قطعه در بخش مهندسی معکوس تهیه و برای ساخت به بخش تولید ارسال و قطعه ساخته می شود.

استفاده از آخرین تکنولوژی های نرم افزاری و ماشین آلات CNC دقیق این توانایی را به شرکت آترونیک داده است تا بتواند محدوده گسترده ای از قطعات یدکی تجهیزات دوار را با دقتی بالا تولید نماید.

بخشی از قطعات ساخته شده در آترونیک به شرح زیر است:

ژورنال بیرینگ

Journal bearing

 این نوع بیرینگ ها با توجه به کاربردشان که جلوگیری از لرزش از نوع Radial است بسیار اهمیت دارند. این موضوع با ایجاد یک لایه نازک روغن بین Pad های این نوع بیرینگ و شفت انجام می شود به طوری که شفت به راحتی بتواند بچرخد، بنابراین ساخت آن ها باید با دقت بالایی صورت پذیرد.

بیرینگ از نوع تراست

Thrust Bearing

این نوع بیرینگ ها نیروهای محوری روتور را کنترل می نمایند، در این نوع از بیرینگ ها فشار روغنی که بین تراست بیرینگ و تراست کولار قرار دارد باعث کنترل نیروهای محوری می گردد.نیروهای محــــوری ممکن است بر اثر اختلاف فشار دو سر پره ها به وجود آمده باشند.

لابیرنت سیل

Labyrinth Seal

این نوع از نشت بندها به صورت دندانه ای بوده و با فاصله ای به میزان کمتر از 0.3 میلیمتر از شفت قرار می گیرد و سیال از میان این فاصله کم عبور کرده و با توجه به حالت گردابی که ایجـــاد می شود فشار کاهش می یابد، این فشار در مراحل بعدی باز هم کاهش پیدا میکند و خواسته طراح تامین گردد.

رینگ های نشت بندی روغنی

Oil seal ring

این نوع سیل ها روی بخش خارجی Coopling ها در قسمت انتهایی شفت نصب میگردد. مکانیزم عمل آنها تقریبا شبیه لابیرنت ها است با این تفاوت که در این نــوع سیل ها روغن با فشار بالاتری تزریق می گردد و نتیجه اینکه روغن به عنوان مانعی برای گاز داخلی عمل کرده و از نشتی جلوگیری می کند.